مطالبات شهرداری الوند از واحدهای تولیدی همچنان پابرجا است

[ad_1]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، رضا عسگری شنبه شب در نشست شورای هماهنگی بانک های استان قزوین افزود: در همین راستا شهرداری الوند سال گذشته اخطارهایی برای دریافت مطالبات خود به واحدهای تولیدی ابلاغ کرد اما این کار در ادامه به منظور پایداری تولید در کارخانجات منطقه متوقف شد.
وی با اشاره به اینکه مطالبات معوق شهرداری الوند از واحدهای تولیدی مربوط به قبل از سال ۸۲ است، ادامه داد: با توجه به اینکه مطالبات یاد شده بخشی از درآمدهای شهرداری را به خود اختصاص می داده باید راهکار اساسی و مناسبی برای واحدهای بدهکار اتخاذ شود و به نظر می رسد کارگروه رفع موانع تولید استان می تواند مصوبه قانونی را ایجاد نماید تا شهرداری را موظف به دریافت مطالبات خود کند.
به گفته فرماندار البرز، از سال ۸۲ به بعد بسیاری از واحدهای تولیدی در شهر صنعتی البرز واگذار شده که این کار نیز دریافت مطالبات را برای شهرداری الوند دشوار ساخته است.
شهردار الوند نیز در این نشست گفت: اخطارهای داده شده به برخی از واحدهای تولیدی طی سال های گذشته تنها برای رفع تکلیف قانونی بوده چرا که ما آگاهی کاملی نسبت به مشکلات تولید واحدهای مستقر در منطقه داریم.
یدالله لطفی ادامه داد: میزان مطالبات معوقه شهرداری الوند از واحدهای تولیدی مستقر در منطقه ۲۴۰ میلیارد ریال است که بخش مهمی از آن مربوط به چهار واحد تولیدی است.
وی با بیان اینکه به دستور استاندار قزوین امسال ارسال اخطارها به واحدهای تولیدی را متوقف کرده ایم، یادآور شد: ما برای دریافت مطالبات معوق خود حتی یک ریال نیز واحدهای تولیدی را مشمول پرداخت جریمه نکرده و تنها درخواست دریافت اصل مطالبات خود را داریم.
شهرالوند با ۹۰ هزار نفر جمعیت، مرکز شهرستان البرز است و در ۱۴ کیلومتری جنوب شرقی شهر قزوین قرار دارد.
این شهر در مجاورت شهر صنعتی البرز، نخستین و یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی کشور قرار دارد.
۸۰۵۴*۶۱۲۸
خبرنگار: رضا اسدی**انتشار دهنده: وحید مقدم سلیمی

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *