حمایت بسیج سازندگی نطنز از ۳۵ مجری طرح های اقتصادی/ اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم ادامه دارد

[ad_1]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آوای نطنز سرگرد پاسدار حسنعلی رحمانی ظهر امروز در گفتگویی اظهار کرد: توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی یکی از وظایف مهم بسیج سازندگی است و به همین منظور در سال گذشته بالغ بر شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی، صنایع دستی و تبدیلی تخصیص یافت.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج نطنز افزود: ۳۵ مجری طرح های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته در سطح شهرستان نطنز برای دریافت تسهیلات به بانک مهر اقتصاد معرفی شدند و ۳۰ نفر موفق به اخذ تسهیلات به مبلغ پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال شدند.

وی با بیان این که چهار خانه محرومان در سال گذشته نیز با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان نطنز تعمیر و بازسازی شد، گفت: تکمیل خانه عالم و همچنین ساخت سرویس بهداشتی و آبدارخانه در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای فمی و تکمیل حرم مطهر شهید گمنام روستای متین آباد از جمله طرح هایی بود که بسیج سازندگی سپاه نطنز در سال گذشته آن را اجرا کرده است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه نطنز در خصوص اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم شهرستان، بیان کرد: اعزام سه گروه جهادی به روستاهای طامه و هنجن برای انجام فعالیت های عمرانی و همچنین اعزام ۹ گروه خواهر به مناطق مختلف برای انجام فعالیت های فرهنگی، مشاوره و آموزش از مهم ترین اقدام های بسیج سازندگی نطنز در سال ۹۵ بود.

وی در خصوص فعالیت های صورت گرفته در حوزه اردوهای جهادی در سال ۹۶، افزود: تاکنون دو گروه جهادی به روستای نیه و اوره اعزام شدند تا در فعالیت های عمرانی که اجرای آن را اداره های بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) برعهده دارند، مشارکت فعال داشته باشند.

رحمانی همچنین از اعزام سه گروه خواهر برای انجام فعالیت های فرهنگی، مشاوره و آموزشی به روستاهای شهرستان در آینده ای نزدیک خبر داد.

مسئول بسیج سازندگی نطنز خاطرنشان کرد: ۵۰ مشاوره در خصوص طرح های اقتصاد مقاومتی، کشت های جایگزین و تغییر الگوی کشت در سال گذشته به متقاضیان ارائه شد و امسال هم تا کنون ۲۰ مشاوره در این حوزه ها توسط بسیج سازندگی سپاه ناحیه نطنز به علاقه مندان ارائه شده است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *