جشنواره رسانه‌ای “قلم‌های وحدت‌آفرین” در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

[ad_1]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان، یوسف علی‌بیگی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز جهان اسلام در فتنه “تفرقه” به سر می‌برد و دشمنان اسلام و در رأس آنها استکبار جهانی به دنبال تفرقه‌انگیزی در جهان اسلام هستند.

مسئول بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در چنین شرایطی وحدت اسلامی حول محور آموزه‌های اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اصحاب رسانه و هنر در این راستا می‌توانند نقش‌آفرینی پررنگی داشته باشند و با قلم زدن در راستای وحدت، موجبات گسترش وحدت و همدلی را در جهان اسلام فراهم کنند.

وی تاکید: با توجه به گستردگی اقوام و مذاهب در سیستان و بلوچستان، گسترش وحدت و ایجاد هجمه رسانه‌ای علیه تفرقه‌انگیزان و وحدت‌ستیزان در این استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

علی‌بیگی به طراحی جشنواره “قلم‌های وحدت آفرین” توسط بسیج رسانه سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: این جشنواره در راستای تقدیر و تقویت رسانه‌های فعال در حوزه وحدت و کمک به گسترش وحدت از طریق رسانه طراحی شده، چرا که زبان هنر، قلم و رسانه از کارآمدترین ابزارها برای انتقال مفاهیم اسلامی از جمله وحدت است.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره “قلم‌های وحدت آفرین” برای نخستین بار توسط سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان طراحی شده و با همکاری سازمان رسانه‌ای اوج، سازمان رسانه‌ای سراج و حوزه هنری سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

مسئول بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان افزود: هدف محوری برگزاری جشنواره گسترش همدلی، همزبانی و وحدت حول آموزه‌های قرآن و پیامبر اسلام(ص) و آموزه‌های اخلاقی اسلام است و علاوه بر آن در این جشنواره به دنبال ارائه چهره واقعی اسلام هستیم.

وی اظهار داشت: جشنواره در ۷ محور “پیامبر اسلام(ص) نماد وحدت، اهل بیت(ع) پیشگامان وحدت، نقش ایران در وحدت جهان اسلام، وجوه اشتراک مذاهب اسلامی، وحدت‌ستیزان، تفرقه ابزار اصلی نظام سلطه و وحدت در نگاه امامین انقلاب” است.

علی‌بیگی افزود: این جشنواره در ۶ بخش “گزارش، یادداشت، خبر، متن ادبی، طنزنوشت و فیلم و عکس” برگزار می‌شود و اصحاب رسانه و فعالان عرصه قلم می‌توانند در هر بخش جشنواره ۳ اثر جهت داوری ارسال کنند که مهلت ارسال آثار از امروز تا پایان مردادماه است و اختتامیه جشنواره در شهریورماه برگزار می‌شود.

مسئول بسیج رسانه سیستان و بلوچستان ادامه داد: آثار ارسالی باید در بازه زمانی ابتدای سال ۹۴ تا ابتدای مردادماه سال جاری در یکی از رسانه‌ها یا حتی وبلاگ‌ها منتشر شده باشد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این جشنواره از طریق پایگاه اینترنتی “http://www.vahdatghalam.ir” نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

همچنین اصحاب رسانه و علاقه‌مندان می‌توانند اخبار جشنواره را از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره و یا کانال تلگرامی جشنواره به آدرس “VahdatGhalam@” دنبال کنند؛ همچنین سئوالات احتمالی مخاطبان به صورت روزانه از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره پاسخگویی می‌شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *